Anketa ČVUT
FJFI - předměty - zimní semester 2018/2019
Fakulta jaderná a fyzikálně inženýrská

[16JRF1] Jaderná a radiační fyzika 1

Hodnotící studenti
  • Počet hodnotících: 2 / 2
  • Procento hodnotících: 100 %

Nedostatek hodnocení. Statistika nemusí být relevantní.

Průchodnost předmětu
  • Zapsaných na předmět: 2 studentů.
  • Ukončilo předmět: 2 studentů.
  • Průchodnost: 100 %
  • N :  obsah předmětu [2]
    • Jeden ze základních oborových předmětů. Seznámíte se zde se základními veličinami popisující jádro, hlavními jadernými modely a základními interakcemi.
      st. průměr: st. obor: 3901R060 student branch name PO
    • JRF1 je předmet, kde probíhá nekonečný souboj s tím, aby člověk neusnul, hlavně v ranních hodinách. 1/2 obsahu je úvod k nějaké teorii jader, potřebný k pochopení následujících kapitol. Pak následuju jádro předmětu. V JRF1 to je interakce IZ s látkou, která je velice důležitá a nesmí se podcenit. Náročnost předmětu je taková nekonzistetní. Některé sekce jsou snažší na pochopení (naštěstí interakce patří sem) a některé velice náročné (zobecněné modely jader a různé kvantové vlastnosti, na které potřebuje člověk znalosti které asi na bakalářském studiu nemůže získat).
      st. průměr: st. obor: 3901R060 student branch name PO
  • N :  zakončení předmětu [2]
    • Zkouška probíhá v kabinetu pana profesora. Dostanete tři otázka z nichž jedna bude z oblasti interakcí. Napíšete co víte, potom to s vámi pan profesor projde a doptá se na to, co mu ve vašem projevu chybí, včetně grafů.
      st. průměr: st. obor: 3901R060 student branch name PO
    • Zkouška z tohoto předmětu je zvláštní. Jedná se trochu a loterii jaké otázky člověk dostane. Člověk dostane dvě otázky. Jedna je z první části předmětu (vlastnosti, modeli jader) a druhá z interakcí. Důležitější otázka je ta druhá. Ovšem v té první můžete obdržet zobecněný model jádra, což alespoň pro mě je jediná část tohoto předmětu, kterou jsem moc neuměl a nemyslím, že někdy tomu budu rozumět tak, abych šel na zkoušku s dobrým pocitem, že všemu rozumím.
      st. průměr: st. obor: 3901R060 student branch name PO
N :  obsah předmětu [2]

Průměr odpovědi: 1.50

1 :
2 :
3 :
4 :
5 :

Odpovědi

  • 1 : 50 % [1]: výborný
  • 2 : 50 % [1]: velmi dobrý
  • 3 : 0 % [0]: průměrný
  • 4 : 0 % [0]: horší
  • 5 : 0 % [0]: špatný
N :  celkový dojem [2]

Průměr odpovědi: 1.50

1 :
2 :
3 :
4 :
5 :

Odpovědi

  • 1 : 50 % [1]: výborný
  • 2 : 50 % [1]: velmi dobrý
  • 3 : 0 % [0]: průměrný
  • 4 : 0 % [0]: horší
  • 5 : 0 % [0]: špatný