Cvičení ZALG 5. 4. 2012

Cvičení ze ZALG dne 5. 4. 2012 v 13:30 v B11 se ruší.

CUDA Research Center na FJFI

Díky výsledkům skupiny MMG na katedře matematiky na FJFI ve výzkumu algoritmů na GPU získalo ČVUT v Praze od společnosti Nvidia statut CUDA Research Center.

IBM System z Mastery Test

Do konce roku 2010 platí nabídka firmy IBM na IBM System z Mastery Test zdarma. Běžně se za tento test platí téměř 100 dolarů. Po úspěšném složení testu IBM uděluje certifikát potvrzující dobré znalosti z/OS. To se pochopitelně dobře hodí do vašeho CV při žádání o práci. Odkaz je zde.

Výuka UMF 12. října

Výuka UMF 12. října probíhá normálně ráno od 7:30, návštěva IBM se zatím odkládá.

Nový mainframe z196

Na extrahardware.cz vyšel pěkný článek popisující procesory nové architektury z196. Mimo jiné se autor odvoláva i na naší fakultu :-).

Přednáška PAA dne 5. 5. 2010

Přednáška PAA ve středu 5. 5. 2010 začne přibližně o 15 minut později tj. asi v 13:45.

Vědci z IBM představili 100GHz grafenový procesor

Vědcům z IBM se podařilo vytvořit procesor na bázi grafenu, který je schopný pracovat na frekvenci 100GHz. Využití v běžných počítačích zatím brání vysoká cena grafenu a to, že grafen je vhodný spíše pro analogové tranzistory a tedy pro zařízení určená pro zpracování signálu. Kdo ví ale, co se z toho může časem vyvinout. Podrobnější informace na stránkách Computerworldu.

Paralelní vrcholové obarvení grafu

Cílem této zápočtové práce pro předmět PAA je tvorba programu, který je schopen pomocí barev vrcholově obarvit graf a to paralelně. Vrcholové obarvení grafu pomocí TeX Embedding failed! barev je NP-úplný problém. To znamená, že pro rozsáhlejší grafy tento program slouží spíše jako demonstrace možností paralelizace než jako pratická metoda řešení.

Autor: Vojtěch Holub
Rok: 2009

Paralelizace procesu učení neuronových sítích s přepínacími jednotkami pomocí MPI

V této práci je popsána paralelizace procesu učení neuronových sítí typu NNSU. Autor pro paralelizaci zvolil algoritmus MASTER/WORKER, kdy jeden proces přiděluje ostatním neuronové sítě k naučení. Paralelizace je provedena pomocí standardu MPI.

Autor: Jaromír Müller
Rok: 2009

Dovolená

V posledním týdnu zkouškového období tj. 14. - 18. září 2009 jsem na dovolené. Zápočty z PAA tedy budu udělovat jen do pátku 11. září 2009.

Syndikovat obsah