Díky výsledkům skupiny MMG na katedře matematiky na FJFI ve výzkumu algoritmů na GPU získalo ČVUT v Praze od společnosti Nvidia statut CUDA Research Center.
Do konce roku 2010 platí nabídka firmy IBM na IBM System z Mastery Test zdarma. Běžně se za tento test platí téměř 100 dolarů. Po úspěšném složení testu IBM uděluje certifikát potvrzující dobré znalosti z/OS. To se pochopitelně dobře hodí do vašeho CV při žádání o práci. Odkaz je zde.
Výuka UMF 12. října probíhá normálně ráno od 7:30, návštěva IBM se zatím odkládá.
Na extrahardware.cz vyšel pěkný článek popisující procesory nové architektury z196. Mimo jiné se autor odvoláva i na naší fakultu :-).
Přednáška PAA ve středu 5. 5. 2010 začne přibližně o 15 minut později tj. asi v 13:45.
Vědcům z IBM se podařilo vytvořit procesor na bázi grafenu, který je schopný pracovat na frekvenci 100GHz. Využití v běžných počítačích zatím brání vysoká cena grafenu a to, že grafen je vhodný spíše pro analogové tranzistory a tedy pro zařízení určená pro zpracování signálu. Kdo ví ale, co se z toho může časem vyvinout. Podrobnější informace na stránkách Computerworldu.
Cílem této zápočtové práce pro předmět PAA je tvorba programu, který je schopen pomocí barev vrcholově obarvit graf a to paralelně. Vrcholové obarvení grafu pomocí TeX Embedding failed! barev je NP-úplný problém. To znamená, že pro rozsáhlejší grafy tento program slouží spíše jako demonstrace možností paralelizace než jako pratická metoda řešení.
Autor: Vojtěch Holub
Rok: 2009
V této práci je popsána paralelizace procesu učení neuronových sítí typu NNSU. Autor pro paralelizaci zvolil algoritmus MASTER/WORKER, kdy jeden proces přiděluje ostatním neuronové sítě k naučení. Paralelizace je provedena pomocí standardu MPI.
Autor: Jaromír Müller
Rok: 2009
V posledním týdnu zkouškového období tj. 14. - 18. září 2009 jsem na dovolené. Zápočty z PAA tedy budu udělovat jen do pátku 11. září 2009.